Lääketieteen koulutuksen yhdistyksen hallitus kaudelle 2021-2022

Olli-Pekka Lappalainen, puheenjohtaja, olli-pekka.lappalainen (at) helsinki.fi

(Maria Kratz, sihteeri, maria.kratz (at) hus.fi)

Ewa Jokinen, varainhoitaja, vs. sihteeri ewa.jokinen (at) hus.fi 

Anne Koivisto,  varapuheenjohtaja, anne.koivisto (at) kuh.fi

Mervi Väisänen-Tommiska, erityispätevyystoimikunnan pj, mervi.vaisanen-tommiska (at) hus.fi

Kirsimarja Metsävainio, kirsimarja.metsavainio (at) kuh.fi

Mervi Gürsoy, mervi.gursoy (at) utu.fi

Timo Tuovinen, timo-tuovinen (at) oulu.fi

Johanna Louhimo, johanna.louhimo (at) helsinki.fi

Johanna Tulonen-Tapio, johanna.tulonen-tapio (at) duodecim.fi

Johanna Tietäväinen, johanna.tietavainen (at) tuni.fi